Шановні батьки!

/Files/images/літні канікули.jpg

Ось і пролунав у школі останній дзвінок. Для вашої дитини він є звісткою про відпочинок.

Літні канікули в розпалі. Перед дітьми — тисячі доріг до лісу, річки, поля. Семикласники у перший місяць проходитимуть навчально-виробничу практику у школі з 2 по 16 червня, допомагатимуть вам вирощувати сільськогосподарські культури.

Решту часу діти залишаються поза стінами навчального закладу і тому потребують контролю за дотриманням основних правил поведінки з боку батьків.

Ситуація з дитячим травматизмом та смертністю залишається складною.

Аналіз травматизму свідчить про байдужість учнів та їх батьків до дотримання правил безпеки, низьку ефективність освітянських заходів. Хіба може школа цілодобово контролювати поведінку і вчинки дітей, які опівночі катаються на різних видах транспорту чи днями купаються у заборонених місцях?

Значний недолік у цій справі допускають відповідальні органи, служби, всі ми — дорослі, байдуже спостерігаючи, як діти порушують правила безпеки, а інколи й самі дозволяємо їм це робити або подаємо приклад.

Високим залишається рівень автотравматизму. З приходом літа інтенсивнішим став рух транспорту, а тому потрібно докласти максимум зусиль для профілактики аварійності, постійно нагадуючи дітям про небезпеку, що чекає на них через ігнорування правилами дорожнього руху.

Сьогодні нікого не треба переконувати, що в ці спекотні дні діти не утримаються від купання в природних водоймищах. Водяні плеса з прохолодою манять їх. Збільшилась кількість дітей, які самовільно ідуть купатись і часто порушують правила поведінки на воді, що призводить до трагічних наслідків. Найбільша кількість нещасних випадків зі школярами припадає на вихідні та святкові дні, тобто, коли діти залишаються вдома.

Більша частина дітей гине при неорганізованому купанні, в місцях, не обладнаних для цього, через невміння плавати, переоцінку своїх фізичних можливостей, незнання особливостей водойм, вибраних для купання, та використання надувних матраців і автомобільних камер.

Проблемним є й питання поводження дітлахів з вогнем. У деяких сім’ях дорослі розуміють свої помилки лише тоді, коли лихо приходить до їх оселі. Тому пильність батьків найнеобхідніша в питанні попередження розведення багаття у лісах, поблизу полів та легкозаймистих матеріалів.

Ми втрачаємо також дітей, або вони отримують тяжкі ускладнення для здоров’я внаслідок отруєння грибами, рибою, ягодами, плодами, кореневищами, неякісними продуктами харчування.

Успіх нашої спільної роботи матиме ефект тоді, коли кожна доросла людина буде уважна до дитини, до її поведінки і проблем.

Неможливо залишити поза увагою також питання вживання дітьми алкогольних напоїв та паління цигарок.

Аміністрація школи звертається до батьків. Давайте збережемо життя наших дитини. Хай до школи вони повернуться зміцнілі, повні сил і здоров’я.

З повагою класний керівник 7 класу Галіба О.А.

Щиро вітаю Вас з наступаючим Новим 2014 роком!

Хай Новий рік з добром до Вас прийде,
Здоров’я, сміх і радість принесе,
Різдво з колядою хай завітає,
Щастям безмежним Вас благословляє!

/Files/images/1.jpg

Шановні батьки!

П о п е р е д ж е н н я

Адміністрація школи інформує Вас про те, що з 28 грудня 2013 року по 12 січня 2014 року у Вашої дитини розпочинаються зимові канікули.

Класний керівник Галіба Олена Анатоліївна провела з Вашою дитиною цикл профілактичних бесід:

- попередження дитячого травматизму «Дорога. Діти. Автомобіль»;

- протипожежна безпека;

- «Обережно – вибухонебезпечні предмети»;

- «Обережно: ожеледиця!»;

- «Увага: обірваний провід!».

Звертаємо Вашу увагу на організацію відпочинку Вашої дитини під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов`язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля дитиною за межами дому. Проводьте роз`яснювальні бесіди. Обмежте перебування дитини за межами дому у вечірній час. Пам’ятайте, що відповідальність за здоров’я і життя Вашої дитини під час канікул покладається на Вас!

Інформація для батьків

/Files/images/images.jpgБезпечне використання Інтернету дітьми різного віку

До 7 років

Гарні звички у дітей виробляються вже під час перших відвідуваннь Інтернету. А оскільки діти дошкільного віку намагаються дотримуватись встановлених батьками правил, то це не лише впливає на їх виховання, а й сприяє розвитку користувацьких навичок.

Діти віком до 7 років не завжди можуть розуміти розміщену в Інтернеті інформацію, зокрема відрізняти корисну інформацію від некорисної, наприклад, фактичний вміст від реклами. Батьки повинні допомагати своїм дітям знаходити підходящий матеріал. Діти часто не бачать різниці між використанням Інтернету або ігор та створенням малюнків на комп'ютері.

Батькам потрібно встановити правила використання комп'ютера дітьми віком до 7 років.

  • Час, проведений за комп'ютером, має бути обмеженим, щоб не шкодити здоров’ю.
  • Комп'ютер має стояти у кімнаті, якою користуються всі члени сім’ї, наприклад у вітальні. Бажано, щоб біля дошкільнят під час використання ними Інтернету знаходився хтось із дорослих.
  • Доступ дітей дошкільного віку до Інтернету повинен бути обмеженим знайомими сайтами, що заздалегідь визначені батьками. Більш досвідчені діти можуть шукати знайомі сайти за допомогою меню «Вибране» у веб-браузері.
  • Найбезпечнішим рішенням є створення для дитини персонального операційного середовища, де доступ до Інтернету обмежено лише визначеними сайтами.

Від 7 до 9 років

Діти молодшого шкільного віку використовують Інтернет не лише вдома, а й у друзів та у школі. Батьки мають виробити відповідні правила щодо використання Інтернету їхніми дітьми. Діти віком від 7 до 9 років вже можуть розуміти побачене. Однак вони не вміють користуватися матеріалом, який пропонує Інтернет, зокрема матеріалом (зображеннями, текстами або звуками), який не відповідає їхнім віковим особливостям. Розповіді про це та пояснення різних речей, з якими діти можуть зіштовхнутися в Інтернеті, допоможуть їм стати відповідальними і спроможними працювати самостійно і безпечно в онлайні. Щоб допомогти своїм дітям, батьки можуть поділитися власними думками та досвідом щодо використання Інтернету.

Діти у віці від 7 до 9 років ще потребують нагляду та контролю з боку батьків під час використання Інтернету. Батькам потрібно виробити правила щодо використання Інтернету їхніми дітьми, а потім коригувати їх у міру дорослішання дітей.

  • Вдома використовувати Інтернет варто все ще у присутності батьків. Це гарантує, що вони будуть поруч з дітьми у будь-якій проблемній ситуації.
  • Якщо комп'ютер стоїть у загальній кімнаті, використання Інтернету стає частиною повсякденного життя сім’ї.
  • Дитина може ще не бути спроможною самостійно визначити надійність веб-сайту, тому вона повинна завжди звертатися за дозволом батьків, перш ніж розмістити особисту інформацію в Інтернеті.
  • Чат-кімнати та інші види публічного онлайнового спілкування можуть бути все ще непідходящими для дитини. Адреса електронної пошти, використовувана у цьому віці, має бути спільною сімейною адресою електронної пошти.
  • Створення облікового запису для дитини з обмеженими користувацькими правами допомагає їй навчитися використовувати комп'ютер самостійно. Дізнатися більше: Безпечне робоче середовище.
  • Програми фільтрування також можуть запобігти доступу до непідходящих сайтів, але батьки все ще повинні контролювати дітей під час користування ними Інтернетом.

Від 10 до 12 років

Школярі, можливо, вже знають, як використовувати Інтернет у різних цілях. Батьки можуть підтримати свою дитину, ознайомившись із сайтами, якими користуються їхні діти відома, дізнатися про їхнє хобі або інші інтереси, пов’язані з мережею. Дорослі можуть також використовувати Інтернет для планування певних подій, які стосуються всієї сім’ї. Це дає змогу батькам і дітям обговорювати сайти, які є надійними і заслуговують на довіру, а також де можна знайти достовірну та якісну інформацію. Щоб дізнатися, як перевірити веб-сайт, скористайтеся порадами, що містяться за адресою http://www.demos-internet.ru/services.ssl.description.html.

Діти у віці від 10 до 12 років все ще потребують контролю з боку батьків, а також мають дотримуватись правил використання Інтернету. Однак деякі діти можуть порушувати правила й уникати нагляду батьків, якщо вони вважатимуть, що їх занадто обмежують або не задовольняють їхні потреби.

  • Батьки мають домовитись із дітьми про те, що їм дозволено робити в Інтернеті, а що -- ні. Приклади: відповідальність відправника повідомлення, завантаження файліві авторські права, встановлення програм.
  • Узгодьте з дітьми, яку особисту інформацію вони можуть розміщувати в Інтернеті, а також розкажіть їм про ризики, пов'язані з розкриттям такої інформації. Дізнатися більше: Онлайнові обговорення/Особиста конфіденційність.
  • Діти вже зацікавлені у використанні чатів або IRC, тому батьки повинні розповідати їм про безпечне спілкування, а також слідкувати за тим, як їхня дитина спілкується в онлайні. Дізнатися більше: Онлайнові обговорення.
  • Багато дітей є цікавими і допитливими, тому батьки такім дітям особливо мають наголосити на потребі безпечного й обережного використання Інтернету.
  • Необхідно регулярно оновлювати засоби безпеки комп’ютера.

Від 13 до 15 років

Для дітей у цьому віці Інтернет стає частиною їхнього життя. Вони знайомляться з новими людьми і проводять чимало часу в онлайні, шукають необхідну інформацію, яка має відношення до їхньої шкільної роботи або відповідає їхнім інтересам. Завдяки більш високому рівню грамотності це відкриває багато можливостей використання Інтернету. Іноді батькам важко дізнатися про те, що роблять їхні діти в онлайні. У цьому віці діти також йдуть на ризик і випробовують свої можливості — технічні обмеження і заборони можуть не бути ефективним шляхом підвищення безпеки в онлайні.

13-15-річні діти можуть тримати у секреті те, що вони роблять в Інтернеті, особливо якщо батьки раніше не цікавилися, як їхня дитина використовує мережу. Тому важливим є відкрите спілкування і зацікавленість батьків у тому, що робить дитина в Інтернеті.

Діти у віці від 13 до 15 років, як і раніше, повинні дотримуватися встановлених правил використання Інтернету.

  • Деякі підлітки все ще не можуть оцінювати деякі речі й потребують поради дорослої людини, наприклад, у таких питаннях, як розміщення особистих даних в онлайні. Дізнатися більше: Онлайнові обговорення/Особиста конфіденційність.
  • Питання етики і відповідальність користувача Інтернету є більш важливими темами для розмови. Наприклад, незаконні завантаження, етикет у мережі та авторські права. Діти мають нести відповідальність за те, що вони публікують в онлайні, включаючи їхню особисту інформацію або інформацію, яка може бути незаконною.
  • Батьки повинні проявляти до «онлайнових друзів» дитини інтерес. Також їм варто знати, хто та людина, з якою їхня дитина познайомилася в онлайні та збирається зустрітися.
  • Батькам слід уникати занадто емоційних реакцій, навіть якщо вони дізнаються про те, що трапилося щось «неприємне», коли їхня дитина була в онлайні. Батьки все ще можуть скеровувати дитину до відповідного вмісту. Наприклад, існують гарні доступні онлайнові ресурси про сексуальність та здоров'я, призначені для молодіжної аудиторії. Молодь має бути упевнена в тому, що вони можуть поговорити з батьками про будь-що, що примушує їх почувати себе незручно в онлайні.

Матеріали взято з сайту: www.onlandia.org.ua та www.som.org.ua

Кiлькiсть переглядiв: 639

Коментарi