Дорогі мої учні!

/Files/images/3.jpgВ пору цю, коли падає сніг
І морози чимдуж припікають,
Знов на землю спішить Новий рік -
З ним сердечно усіх вас вітаю
Зичу сонця та світлих надій,
Миру й втіхи на кожному кроці,
Також здійснення планів і мрій
У прийдешньому Новому році!

/Files/images/2.jpg

Правила поведінки дітей під час канікул

Дуже часто наслідки нещасних випадків стають плачевними в результаті необачності дітей, при користуванні побутовими предметами під час канікул, коли учні залишаються вдома без нагляду дорослих. Часто результатом трав­ми може бути порушення поведінки під час гри на подвір’ї. Тому для запобі­гання небажаних травм та нещасних випадків пропоную вам запам’ятати прави­ла поведінки під час канікул:

1. Не бери в рот гвіздки, монети, ґудзики та інші неїстівні предмети. Ти
можеш кашлянути або чхнути і тоді несподівано проковтнеш те, що тримаєш в
роті. Я знала одного хлопчика, який бігав по всій хаті за своїм молодшим
братом, не випускаючи з рота зубної щітки, несподівано він оступився, впав,
зробив ковтальний рух і - ви не повірите! - проковтнув зубну щітку.

2. Не засовуй пальці куди попало: в пральну машину, в міксер, навіть у вузьке горло пляшки з газованою водою. Один мій знайомий хлопчик ухитрив­ся засунути пальця в пляшку і його прийшлося вести в лікарню і під нар­козом виймати пальця з пляшки.

3. Ліки можна приймати тільки ті, які тобі дають батьки або лікар. Ніколи не ковтай пігулок, які тобі сподобались, навіть якщо вони на вигляд і на смак схожі на цукерки, і не пий сам мікстур, навіть солодких. Навіть без­винні ліки, такі як аспірин, можуть зашкодити, якщо приймати їх без необ­хідності.

4. Ножі зовсім не придатні в якості іграшок. Ніж - це дуже корисна річ, але з ним треба правильно поводитись, а дитину цьому навчити практично неможливо. Старші діти також не повинні бешкетувати з ножами, особливо якщо поруч знаходиться інша дитина. Дуже часто діти отримують серйозні по­різи із-за необачного поводження з ножем.

5. Якщо ти відчуваєш, що в око щось потрапило, скажи про це батькам. Іноді в око потрапляє вія, частинка сміття і щоб від нього звільнитися треба промити око водою, або охайно витягнути смітинку із ока шматочком вогкої вати (але це повинен зробити хтось із дорослих). Іноді потрібна допомога лікаря.

6. Ніколи не слід сильно терти очі, особливо брудними руками. Коли ти це робиш, в очі може потрапити сміття з рук. А на руках після ігор на вулиці знаходиться багато мікробів, які так і хочуть потрапити на твої вії і тоді там може з'явитися ячмінь (це дуже болючий прищик).

7. Не ковиряйся нічим у вусі, бо можеш пошкодити барабанну перетинку. Увухо дозволяється засовувати тільки один предмет - свій власний лікоть. Подивись, як це у тебе вийде!

8. По можливості оберігай вуха від дуже гучних звуків, шуму.

9. Дуже часто діти отримують травми рук, коли прищеплюють їх дверима. Палець можна прищемити дверцятами машини, дверима кімнати чи квартири. Відкривай і закривай двері тримаючись за дверну ручку.

10. Час від часу звертай увагу на те, як розташовані меблі у квартирі, чи не було перестановок. Деякі діти впевнені, що меблі завжди знаходяться на одному місці. Не звернувши уваги на перестановку, ти можеш налетіти на що-небудь і боляче вдаритись.

11. Стільці, лавки для ніг можуть знаходитись в самому несподіваному місці. Тому треба слідкувати, щоб вони не потрапили тобі під ноги, особливо
у темряві.

12. На килимках і доріжках можна послизнутися. Будь обережним, коли стаєш на них, особливо коли біжиш.

13. Перед тим як ляжеш спати, збери на місце іграшки. Я знала одну дівчин­ку, яка впала і зламала собі руку, коли перечепилася через свою ляльку. Ця дівчинка вночі пішла в туалет, аж в темряві їй під ноги потрапила ляль­ка, яку вона кинула, і - дівчинка опинилася на підлозі.

14. Щоб було менше нещасних випадків у ванній кімнаті, добре було б, щоб на дно ванни покласти спеціальний гумовий килимок. Коли ти знаходишся у ванній дуже легко послизнутися і впасти, тому що від води і мила дно і стінки ван­ни бувають дуже слизькі.

15. Добре запам’ятай: ні в якому разі не можна торкатися мокрими руками до електроприладів і дротів.

16. Не висовуйся із відкритого вікна: зовсім несподівано в тебе може закру­титися голова і ти впадеш вниз. Не сиди на підвіконні коли вікно відчинене. В цьому положенні легко втратити рівновагу і впасти вниз.

17. Коли швидко біжиш, не забувай дивитись під ноги, інакше ти не побачиш який-небудь предмет, через який можна перечипитися і впасти.

18. Ніколи не стрибай з великої висоти - це дуже небезпечно. В кінці кінців у нас не чотири ноги, як у кішок, а тільки дві. Крім того, коти вміють при­землятися на лапи, а людям, на жаль, рідко вдається приземлитися на ноги.

19. Коли збігаєш вниз по сходах, тримайся за поручні: якщо ти зісковзнеш зі сходинки, поручні не дадуть тобі впасти.

20. Не ходи високими вузькими парапетами, карнизами, якби тобі не хотілося показати свою спритність. Із-за несподіваного шуму чи пориву вітру ти можеш втратити рівновагу і впасти.

21. Не бігай у темряві: ти ризикуєш налетіти на який-небудь предмет, або спіткнутися і впасти.

22. Ніколи не бігай з льодяником або чимось подібним в роті. Несподівано спіткнувшись ти можеш поранити собі горло чи язик.

23. Розмовляти на вулиці із сторонніми людьми можна тільки в тому разі, якщо тебе супроводжують батьки, старший брат чи сестра, вчителька, або ще хтось із дорослих, кого ти добре знаєш. Якщо ти ідеш один, то вступати в розмову з чужим не можна. Цілком можливо що незнайомець, який до тебе звернувся - чудова, добра людина, але він може мати лихі наміри.

24. Не погоджуйся нікуди йти з незнайомцем, не сідай до нього в машину, на­віть тоді, коли він обіцяє відвести тебе до батьків. Не довіряй йому ні в якому разі: мати або батько ніколи не пошлють за тобою незнайому людину.

25. Не бери у чужої людини цукерки, гроші та інші гостинці. Можливо, вона пропонує від щирого серця, можливо і ні. Про всяк випадок відмовся.

26. Якщо стороння людина візьме тебе за руку і намагатиметься силою повести за собою, треба вирватись і втекти додому, або звернутися за допомогою до кого-небудь із перехожих. При необхідності кричи з усієї сили.

І взагалі, якщо ти бачиш людину вперше, звідки тобі знати, хороша вона чи ні? Краще не ризикувати.

Правила поведінки для учнів

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

 1. Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті школи.
 1. Учень приходить в школу за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.
 1. Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки.
 1. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
 1. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти з школи та її території в урочний час.
 1. У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов'язаний представити довідку з медичної установи.
 1. Учень школи повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.
 1. Поза школою учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.
 1. Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.
 1. До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
 1. Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі школи, черговому вчителю, класному керівнику або шкільній адміністрації.
 1. Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки учнів у школі та за її межами.
 1. Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках.
 1. Учень зобов'язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
 1. На першу вимогу вчителя учень зобов’язаний пред'являти щоденник.
 1. Учень повинен щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.
 1. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ

 1. Учні входять до класу за дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
 1. Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп'ютером, та уроків праці, коли учні працюють з інструментами.
 1. Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.
 1. Кожен учень відповідає за збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці.
 1. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя.
 1. Учень на уроці зобов'язаний виконувати всі вимоги вчителя.
 1. Під час відповіді на запитання вчителя учень повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло.
 1. Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
 1. На уроці учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
 1. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу вчителя в спортивний зал учням входити забороняється. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов'язково присутні в залі.
 1. Вчителі фізкультури, технічної праці відпускають учнів з уроків суворо по дзвінку.
 1. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.
 1. Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
 1. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.

ПОВЕДІНКА УЧНІВ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ УРОКІВ

1. Під час перерви учень зобов'язаний:

- підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

- вийти з класу, якщо попросить вчитель;

- учні на перервах знаходяться на своєму поверсі;

- підкорятися вимогам чергового вчителя по поверху;

- при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи

учні вітаються і звільняють дорогу;

- по сходах, коридорах ходити тільки по правій стороні;

- учням забороняється входити до вчительської без дозволу;

- забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати

відпочивати іншим.

2. Час перерви - особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму

розумінню, проте не повинен заважати іншим.

3. Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм

заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня, фізична і хімічна

лабораторії).

4. Під час перерв учням категорично забороняється залишати шкільну будівлю задля

Збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед учнів.

5. Під час перерв забороняється бігати по школі, по сходах, поблизу віконних отворів,

грати в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор.

6. Під час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися

портфелями і іншими предметами і застосовувати фізичну силу.

7. У школі та на її території категорично забороняється тютюнопаління та вживання

алкогольних напоїв.

8. Категорично забороняється самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконнях.

9. На перервах школярі можуть звернутися до свого классного керівника, чергового

адміністратора за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ЇДАЛЬНІ

 1. Під час харчування в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.
 1. Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
 1. Учні приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.
 1. Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
 1. Слід вживати їжу і напої, придбані тільки в їдальні.
 1. Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.
 1. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
 1. Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.
 1. Забороняється виносити з їдальні їжу.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ

 1. У школу учні повинні приходити в одязі, який відповідає перебуванню дитини у суспільних місцях.
 1. Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого собе і суспільства.
 1. Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.
 1. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.
 1. Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.
 1. На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.
 1. На вечори, концерти учні вибирають одяг по рекомендації батьків і на свій розсуд.

Цікава і корисна інформація учням

6 правил розумних користувачів Інтернету

/Files/images/чемність.jpg1. Поводитися чемно і не ображати інших.

2. Залишати негарні сайти./Files/images/негарні сайти.jpg

3. Зберігати свій пароль у таємниці./Files/images/пароль.jpg

4. Розповідати своїм батькам про проблеми й користуватися їхньою підтримкою./Files/images/взаєморозуміння з батьками.jpg

5. Шукати цікаві веб-сайти й ділитися посиланнями зі своїми друзями./Files/images/гарні сайти.jpg

6. Знати, що можна бути легко обманутим і не повідомляти свої реальні імена й номери телефонів./Files/images/захист інформації.jpg

Інформацію і зображення взято з таких сайтів:

 • www.onlandia.org.ua
 • www.ruoord.kharkivosvita.net.ua
 • www.school71.edu.kh.ua
 • www.pochatkova8.at.ua
 • www.nachklass1.blogspot.com
 • www.mylinuxschool.io.ua
 • www.znvk23.zp.ua
Кiлькiсть переглядiв: 989

Коментарi

 • Lukenassy

  2018-03-05 15:29:30

  Cialis Como Tomarlo Viagra Seguridad Social [url=http://cialibuy.com]cheap cialis[/url] Precio De Priligy Viagra 25mg Vs 50mg...

 • Lukenassy

  2018-03-04 03:18:51

  Purchase Cephalexin Online Prednisolone [url=http://ciali5mg.com]cialis online[/url] Cheap Amoxicillin Without A Prescription...

 • Lukenassy

  2018-02-24 15:15:47

  Vivanza 20mg Producto Propecia Finasteride [url=http://brandciali.com]cialis online[/url] Drug Without Script Online Venta De Viagra En Internet 25 Clomid 50mg...

 • Lukenassy

  2018-02-19 16:56:53

  Billig Cialis Comprar Bactrim Amoxicillin Allergy Delayed Onset [url=http://cialviag.com]cialis[/url] Generische Apotheke Levothyroxine For Sale Online...

 • Lukenassy

  2018-02-18 18:27:44

  Alcohol Y Viagra Hydrochlorothiazide [url=http://cialiorder.com]viagra cialis[/url] Rosa Impex Pvt Ltd Medications That Interact With Amoxicillin...

 • Lukenassy

  2018-02-15 13:03:24

  Priligy Cuanto Dura Levitra Vardenafil Can I Take An Extra Keflex [url=http://ciali5mg.com]cialis[/url] Propecia Spanish Cialis Generique Sans Danger...

 • Lukenassy

  2018-02-14 16:34:30

  Viagra 30 Anos Zertane Vs Priligy [url=http://cialibuy.com]online pharmacy[/url] Buy Tamoxifen Online Levitra 50 Mg Propecia Positive Erfahrungen...

 • Lukenassy

  2018-02-13 08:07:21

  Rash Reaction To Amoxicillin Priligy Junto Con Cialis [url=http://cialibuy.com]buy cialis[/url] Prescription For Amoxicillin...

 • Lukenassy

  2018-02-12 15:31:40

  Viagra Baja La Presion [url=http://cialibuy.com]cheap cialis[/url] Cheapest Kamagra In Uk Viagra 100mg Effets Secondaires Levaquin No Prescription Needed...

 • Lukenassy

  2018-02-09 03:58:21

  Viagra And Dropomine [url=http://cialiorder.com]online pharmacy[/url] Viagra 50 Mg Price Walmart...